Altos de Chavon a művészek székhelye, festőktől kezdve a szobrászokon át, egészen a divattervezőkig mind itt élnek és alkotnak. Közülük sokan részt vettek a város arculatának kialakításában is, majd munkájuk végeztével itt maradtak tovább alkotni. A dominikai építész, Jose Antonio Caro, valamint az olasz tervező és operatőr, Roberto Coppa aprólékosan tervezte meg Altos de Chavont, melynek minden részletét helyi kézművesek készítették.
A falu kulturális központ a világ minden tájáról érkező lakosok, turisták és dolgozó művészek számára. Aktív stúdiók minden a világ művészeinek, a kerámiától a szövésig, a selyemszitáig.
A macskaköves utcák mellett üzletek és butikok mutatják be egyedi alkotásaikat. A Művészeti Galéria neves dominikai művészek, valamint a világ minden tájáról származó művészek munkáit tartalmazzák. Altos de Chavon ad otthont a híres Altos de Chavon Design Schoolnak, amely a New York-i Parsons School of Designhoz kapcsolódik. További helyszínek közé tartozik a régészeti múzeum, amely bepillantást nyújt a környék lenyűgöző történelmébe, a Szent Staniaslaus-templom, az 5000 férőhelyes amfiteátrum, továbbá lenyűgöző kilátás nyílik a Chavon folyóra és a Karib-tengerre.
Az amfiteátrumban időről időre nagyszerű előadásokat rendeznek. A megnyitó alkalmával maga Frank Sinatra lépett itt fel. Ez az építészeti csoda számtalan koncert, esemény és előadás színhelye volt 1982-es megnyitása óta. A színpadon további neves előadók: Sting, Elton John, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, Alejandro Fernandez, Marc Anthony, Spyro Gyra, Michel Camilo, Juan Luis Guerra, Air Supply, Julio Iglesias, Placido Domingo és még sokan mások léptek fel az idők során.
A régészeti múzeumban elsősorban a sziget őslakosainak életéből láthatunk emlékeket. Igazi ősi indián relikviákat állítottak ki, amelyek többségét a Rio de Chavon folyóban találták. Az egész várost szűk, macskaköves utcák labirintusa alkotja, ahol szuvenirboltok és galériák ajtajai váltják egymást. Itt megtekinthetők a helyi művészek alkotásai.